Loading...

Tsunami Sonrasında Ortaya Çıkan Gizemli Şeyler video indir

Loading...
Video ve Mp3 indirme linkleri

By: YA MERAKTANYayınlanan: 2 yıl önce

6, 163, 046 izlenib

36, 406 Seviyor   5, 699 Sevmiyor

Japonya tarihi boyunca pek çok tsunami felaket ile karşılaşmıştır. Bu yıkıcı doğal afet Japonların tarih boyunca en çok korktuğu olaylardan biri oldu. Özellikle 2011'de gerçekleşen 9 büyüklüğünde Töhoku depremi ve tsunamisi oldukça sarsıcı bir şekilde tüm Japonya'da hissedildi. 38 metre büyüklüğe ulaşan dalgalar Japon kıyılarını vurduğunda da yıkımlar ortaya çıktı. Tsunamiden sonra ise oldukça ilginç olaylar gerçekleşti. İşte bu büyük tsunami sonrası ortaya çıkan garip olaylar ve sahillerde bulunan tuhaf canlılar.

Kanalımı takip edin: https://goo.gl/8Yf9Su

Video Öneri:

Yakınlarında Dolaşmamanız Gereken 10 Mekan : https://bedavavideo.org/izle/ZLUKEpDtu-U


Kıyıya Vurduğuna İnanamayacağınız 5 Tuhaf Eşya: https://bedavavideo.org/izle/3egtxLXITqE

- Garip Yaratık
2011'de gerçekleşen Tsunami, pek çok garip şeyin kıyıya vurmasını da sağladı. Bunlardan biride köylüler tarafından bulunan bu garip canlı. Bu canlı ilk bakışta bir taş kütlesine benzese de, yakından bakıldığında bunun bir canlı olduğu anlaşılabiliyor. Köylülere göre bu bir beyaz balinaydı. Fakat uzmanlara göre bu bölgede beyaz balina daha önce hiç görülmemişti. Bu balinanın Tsunami sırasında okyanustan sürüklendiğine ve kıyıya vurduğuna inanılıyor.
- Motorsiklet
Tsunami Japonya kıyılarını vurduktan tam 1 yıl sonra, Kanada sahillerinden birinde Harley Davidson marka bir motorsiklet bulundu. Bu motorsiklet akıntı ile birlikte Kanada'ya kadar sürüklenmişti ve plakası hala üzerindeydi. Peter Mark isimli adam kıyıda rastladığı motorsikletin ilk başta fotoğraflarını çekmeye başladı. Ardından motorsikleti incelediğinde plakasını görüp buradan sahibine ulaştı. Motorsikletin tam bir yıl boyunca batmadan sürüklenmesi ve Kanada'ya ulaşması oldukça tuhaf ve garipti.
- Balıkçı Gemisi
Tsunami sırasında metrelerce yükseklikte ki dalgalar önüne gelen her şeyi yerle bir etmişti. Fakat tsunami sonrası ortaya çıkan garip manzaralardan birisi de bulunan bu balıkçı gemisiydi. Tsunami sırasında denizde olan bu balıkçı gemisi, metrelerce yükseklikte ki dalgalardan etkilenmemiş ve denizin dibine batmamıştı. Üstelik bu gemi Japonya sahillerinde değil, Kanada'nın 210 mil açıklarında bulundu. Geminin de batmadan ve dalgalardan etkilenmeden bu kadar uzağa sürüklenmesi olayı gizemli hale getirmişti. Japonlar bu gemiye '' Hayalet gemi '' adını koydu. Çünkü Tsunamiye rağmen gemi hala sağlam ve ayaktaydı, üstelik çok uzak bir yerlerde.
- Tuhaf Canlılar
Okyanusların çok azını bildiğimiz için, içerisindeki tuhaf canlılarında hepsini tanımıyoruz. Bu canlıların bazıları Tsunami felaketinden sonra Japon kıyılarında görüntülendi. Ortaya çıkan bu deniz canlıları ilginç ve tuhaf şekilleriyle pek çok yerel insanı korkutsa da incelenmesi için uzmanlar tarafından toplandı. İşte tsunamiden sonra radyasyon etkisiyle sahillerde ortaya çıkan birbirinden ilginç ve garip deniz canlıları:
- İki Ağızlı Balık
Tsunami sırasında zarar gören Fukuşima Nükleer Santrali, hem depremin hem de büyük dalgaların etkisiyle etrafa radyoaktif maddeler saldı. Bu radyoaktif maddeler de çevrede yaşayan pek çok canlının zarar görmesine neden oldu. Etrafa yayılan radyasyondan etkilenen canlılardan biride bu iki ağızlı balık. Ayrıca bulunan bu büyük balığında radyasyondan etkilendiği belirtilmiş.
- Köpek-Balık
Tsunamiden bir kaç gün sonra Mart 2011'de fotoğrafta gördüğünüz deniz canlısı ortaya çıktı. Açıklamalara göre bu deniz canlısı tsunamiden sonra tuhaf sesler çıkararak suyun içinde çırpın maktaydı. Bu canlıya dikkatli baktığınızda adeta bir köpek ve balık şeklinde tuhaf bir hayvan olduğunu görebiliyorsunuz, oldukça ürkütücü.
- Devasa Balık
Bu fotoğraf ne kadar gerçek belli değil fakat pek çok insanı korkutmaya yetmiş. Sahildeki bu canlı photoshop mu yoksa radyasyondan etkilenmiş mi orası tam anlamıyla aydınlatılmış değil.
- Tek Gözlü Balık
Bu tek gözlü balıkta sahilde bulunan bir diğer ürkütücü canlı. Tek göz sahip bu balık Tsunamiden sonra Amerika kıyılarına vurmuş. Bu balık adeta filmlerden fırlamış bir yaratığa benzemekte.

Diğer Hesaplarımız:
Facebook : https://goo.gl/mo5AkQ
Google+ : https://goo.gl/nKBFi4
Twitter : https://goo.gl/y3sbmS
Genel Videolar Oynatma Listesi: https://goo.gl/7u4rvX

Müzik: Audionautix sanatçısının A Darker Heart adlı şarkısı, Creative Commons Attribution lisansı (https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/) altında lisanslıdır.
Sanatçı: http://audionautix.com/

Daha fazla video için sitemizi ziyaret edin:
http://www.yameraktan.com/

Rapor Formu
Lütfen video bağlantısı nevadmca@gmail.com gönderin
Loading...